  • Mfr # KM80TSSMC27050M
  • Zoro # G3810729
Key Features
Overall Length
115.45mm
Shank Dia.
80.00mm
Pilot Length
20.50mm
Coolant Fed
Coolant Through
Taper Size
KM80TS
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
KM80TSSMC27050M
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Overall Length
115.45mm
Shank Dia.
80.00mm
Pilot Length
20.50mm
Taper Size
KM80TS
Pilot Dia.
27.00mm
Details
Item
Shell Mill Holder
Coolant Fed
Coolant Through
Projection
50.00mm