Cut-Off, TKF 16R150S PR1535 , 10 pcs.
  • Mfr # TKF16R150SPR1535
  • Zoro # G6734684
Cutting Direction
Right Hand
ISO Number
TKF16R150-S
Corner Radius
0.05mm
Lead Angle
0 Degrees
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
TKF16R150SPR1535
Corner Radius
0.05mm
Thickness
9.50mm
Max. Grooving Width
1.50mm
Depth of Cut
8.00mm