Grooving, KCGP 4189R PR1215 , 10 pcs.
  • Mfr # KCGP4189RPR1215
  • Zoro # G6741745
/ea
Key Features
Insert Seat Size
4189
Grade
PR1215
Radius
0.018 in
Material
Carbide
Coating
PVD
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
KCGP4189RPR1215
Country of Origin
Japan
Dimensions
Insert Seat Size
4189
Radius
0.018 in
Cutter Width
0.189 in
Insert Thickness
0.453 in