  • Mfr # WALPAKN9AS120UNHD8SC2BZPE
  • Zoro # G816560962
High Pressure Sodium Wattage Equivalency
400 W
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
WALPAKN9AS120UNHD8SC2BZPE
Overall Width
9 in
Mounting Height - Maximum
30 ft
Overall Length
17 in
Overall Height
9 in
Height
9.00 in
Nominal Length
17.00 in
Size
17x9x9 in
Width
9 in
Details
400 W
Light Output
12,750 lm, 15,000 lm, 18,000 lm
Metal Halide Wattage Equivalency
400 W
Color Temperature
3000/4000/5000
Voltage
120 V
Fixture Wattage
120 W
Watts
85.00/100.00/120.00 W
Mounting
Surface
Lithium Ion Battery
L
Total Harmonic Distortion
< 20 %
Application
Efficacy (LPW)
150 lm/W
Description
Performance Wall Pack, Fixture Wattage 120 W, Voltage 120 to 347V AC, Light Technology LED, Color Temperature 3000K, 4000K, 5000K, Color Rendering Index 80, Includes Lamp Integrated, Rated Life 100,000 hr, Fixture Lens Material Glass, IP Rating IP65, Standards cULus, FCC, RoHS