Troffer, VOLUME6A/S032UNHD8SC7/22U/WH/E
  • Mfr # 62828
  • Zoro # G715798589
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Mounting
Recessed
Total Harmonic Distortion (THD)
< 20 %
Fixture Rated Life
150000
Housing Finish
White
Color Rendering Index
> 80
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
62828
Country of Origin
Malaysia
Dimensions
Height
2.19 in
Nominal Length
23.82 in
Width
23.82 in
Details
Mounting
Recessed
< 20 %
Fixture Rated Life
Housing Finish
White
Color Rendering Index
> 80
Indoor/Outdoor Usage
Indoor
Lumens Per Watt
125 lm/W
Lumens
Lithium Ion Battery
L
Description/Special Features
Volumetric Troffer, Series 6A, 0-10V Dimming, Selectable, Emergency Back-Up Battery - Optional Field Installable Pir Or Bluetooth Sensors
Power Factor
0.9
Temp. Range
32 F - 104 F
Housing Material
Steel
Color Temperature
Watts
32.00/28.00/24.00/20.00 W
Voltage
120 V