  • Zoro # G121851199
/ea
Key Features
Standards
UL, CSA
Operating Voltage - Motion Sensing and Dimming
120V AC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
6681-IW
Zoro #
G121851199
UPC #
Country of Origin
United States
Details
Standards
UL, CSA
120V AC
Description
1.73in x 1.3in x 4.12in, 120 VAC 60 Hz, 600 W Incandescent, 1-Pole, Ivory/White, Wall Box, Full Range Rotary, Internal Control Mechanism, Push-On/Push-Off Switch, Lighting Control Dimmer