Linen Avenue Cordless 5% Solar Screen Standard Roller Shade, 27 W x 66 H, White R2SS5WT2700B66
Cordless 5% Solar Screen Standard Roller Shade, 27 W x 66 H, White (Discontinued)
  • Mfr # R2SS5WT2700B66
  • Zoro # G6348996
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
R2SS5WT2700B66
Width
27 in
Height
66 in
Details
Item
Cordless 5% Solar Screen Standard Roller Shade
Color
White
Description
Cordless 5% Solar Screen Standard Roller Shade, 27 W x 66 H, White. Our Linen Avenue Cordless 5% Solar Screen Standard Roller Shades offer light filtering & woven fabrics to provide privacy while allowing natural light in the room. Using high quality material these are perfect for a view out of the window while reducing the glare, incoming heat, and protecting furnishings and floors from damaging UV rays. Their contemporary design adds style, while preventing direct sunlight from entering the room during certain times of the day.