Linen Avenue Cordless 5% Solar Screen Standard Roller Shade, 59 W x 78 H, Shadow R2SS5SW5900B78
Cordless 5% Solar Screen Standard Roller Shade, 59 W x 78 H, Shadow (Discontinued)
  • Mfr # R2SS5SW5900B78
  • Zoro # G6330708
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
R2SS5SW5900B78
Width
59 in
Height
78 in
Details
Item
Cordless 5% Solar Screen Standard Roller Shade
Color
Shadow
Description
Cordless 5% Solar Screen Standard Roller Shade, 59 W x 78 H, Shadow. Our Linen Avenue Cordless 5% Solar Screen Standard Roller Shades offer light filtering & woven fabrics to provide privacy while allowing natural light in the room. Using high quality material these are perfect for a view out of the window while reducing the glare, incoming heat, and protecting furnishings and floors from damaging UV rays. Their contemporary design adds style, while preventing direct sunlight from entering the room during certain times of the day.