Lyn-Tron Round Standoffs, M4-0.70 Thrd Sz, 16 mm Bd L, 18-8 Stainless Steel Plain, 10.0 mm OD SS5122D-16.0-00
Round Standoffs, M4-0.70 Thrd Sz, 16 mm Bd L, 18-8 Stainless Steel Plain, 10.0 mm OD (Discontinued)
  • Mfr # SS5122D-16.0-00
  • Zoro # G4539064
Get a 10% off coupon
MFR #
SS5122D-16.0-00
Thread Size
M4-0.70
Body Length
16 mm
Overall Length
20.20 mm
Outside Diameter
10.0 mm
Outside Dia.
10.0 mm
Details
Item
Round Standoffs
Standoff Gender
Female
Standoff Material
18-8 Stainless Steel
Standoff Finish
Plain
Shape
Round
System of Measurement
Metric
Description
Fem Cord,10mm Rnd ODx16mm LxM4.0x0.7