  • Mfr # SS5122C-41.0-00
  • Zoro # G4538933
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
SS5122C-41.0-00
Country of Origin
United States
Dimensions
Thread Size
M4-0.70
Body Length
41 mm
Overall Length
44.40 mm
Outside Diameter
10.0 mm
Outside Dia.
10.0 mm
Details
Item
Round Standoffs
Standoff Gender
Female
Standoff Material
18-8 Stainless Steel
Standoff Finish
Plain
Shape
Round
System of Measurement
Metric
Description
Fem Cord,10mm Rnd ODx41mm LxM4.0x0.7