  • Mfr # H100A-SF0750-6.30CP
  • Zoro # G1681255
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Taper Size
HSK100A
Hole Dia.
3/4 in
Projection
6.3000 in
Coolant Fed
Coolant Through
Projection Gage Line to Nose End
6.30"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
H100A-SF0750-6.30CP
Country of Origin
Croatia
Dimensions
Taper Size
HSK100A
Hole Dia.
3/4 in
Nose Dia.
1.3000 in
Shank Dia.
Details
Item
Shrink Fit Tool Holder
Projection
6.3000 in
Coolant Fed
Coolant Through
6.30"