  • Mfr # SE3-19.0X15.0
  • Zoro # G0536700
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Collet Series
#3
Coolant Through
No
For Use With
Tap Holders
Tap Size
M24, M25
Coolant Fed
Non-Coolant Through
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
SE3-19.0X15.0
Country of Origin
Italy
Dimensions
Size
19" x 15 "
Tap Size
M24, M25
Max. Bore Dia.
1.8900 in
Max. Body Dia.
19.00mm
Clamping Hole Length
35/64 in
Head Dia.
2-3/4 in
Outside Diameter - Maximum
2.75 in