  • Mfr # 41312530E
  • Zoro # G1183818
Overall Length
2.75 in
Shank Dia.
0.25 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
41312530E
Overall Length
2.75 in
Shank Dia.
0.25 in
Flute Length
0.75 in
Number of Flutes
30 - RH
Specifications
SB-2-F
Type of Cut
Fine
Shank Type
Straight
Construction
Brazed
Decimal Equivalent
0.3125 in