  • Mfr # CXDSR2187AP
  • Zoro # G1311242
Overall Length
3.23 in
Drill Bit Size
7/32 in
Flute Length
1.732 in
Shank Diameter
1/4 in
Number of Flutes
2
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
CXDSR2187AP
Overall Length
3.23 in
Drill Bit Size
7/32 in
Flute Length
1.732 in
Shank Diameter
1/4 in
Details
Number of Flutes
2
Finish - Machining
ALtima Plus Coating
Series
Cyclone XD
Shank Type
Straight
Decimal Equivalent
0.2187 in