  • Mfr # CXDCLM1010AP
  • Zoro # G1186441
Flute Length
4.1732 in
Finish
ALtimaA® Plus
Shank Type
Straight
Type
Coolant Fed
Shank Dia.
0.4724 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
CXDCLM1010AP
Flute Length
4.1732 in
Shank Dia.
0.4724 in
Drill Bit Size
10.10 mm
Overall Length
6.1024 in