  • Mfr # 305M0042
  • Zoro # G1200986
Shank Dia.
3 mm
Flute Length
6.35 mm
Included Angle
135°
Drill Bit Finish
Uncoated
Helix Angle
12°
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
305M0042
Shank Dia.
3 mm
Flute Length
6.35 mm
Drill Bit Size
0.42 mm
Overall Length
38 mm