  • Mfr # 305M0049
  • Zoro # G1201482
/ea
Key Features
Shank Type
Straight
Primary Material Application
Steel; Stainless steel; Cast iron; Non-Ferrous; Super-alloys and titanium; Hard material
Number of Flutes
2
Drill Bit Finish
Uncoated
Tool Construction
Solid
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
305M0049
Drill Bit Size
0.49 mm
Flute Length
6.35 mm
Shank Dia.
3 mm
Overall Length
38 mm