  • Mfr # 305M0145
  • Zoro # G1179660
/ea
Key Features
Diameter
0.0571 in
Shank Dia.
3 mm
Included Angle
135°
Helix Angle
12°
Tool Construction
Solid
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
305M0145
Dimensions
Diameter
0.0571 in
Shank Dia.
3 mm
Overall Length
38 mm
Drill Bit Size
1.45 mm
Flute Length
10.16 mm