  • Mfr # 305M0285
  • Zoro # G1206032
Shank Dia.
3 mm
Flute Length
12.19 mm
Overall Length
38 mm
Number of Flutes
2
Drill Bit Point Angle
135 Degrees
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
305M0285
Drill Bit Size
2.85 mm
Shank Dia.
3 mm
Flute Length
12.19 mm
Overall Length
38 mm
Details
Number of Flutes
2
Drill Bit Point Angle
135 Degrees
Drill Bit Material
Carbide
Drill Bit Finish
Uncoated
Decimal Equivalent
0.1122 in