  • Mfr # 305M0086
  • Zoro # G1180607
Shank Dia.
3 mm
Flute Length
10.16 mm
Overall Length
38 mm
Number of Flutes
2
Drill Bit Point Angle
135 Degrees
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
305M0086
Drill Bit Size
0.86 mm
Shank Dia.
3 mm
Flute Length
10.16 mm
Overall Length
38 mm
Details
Number of Flutes
2
Drill Bit Point Angle
135 Degrees
Drill Bit Material
Carbide
Drill Bit Finish
Uncoated
Decimal Equivalent
0.0339 in