  • Mfr # 2XDSS6181A
  • Zoro # G1350241
Drill Bit Size
15.7 mm
Flute Length
60 mm
Shank Diameter
16 mm
Number of Flutes
2
Material - Machining
Carbide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
2XDSS6181A
Overall Length
117 mm
Drill Bit Size
15.7 mm
Flute Length
60 mm
Shank Diameter
16 mm
Details
Number of Flutes
2
Material - Machining
Carbide
Finish - Machining
ALtima Coating
Shank Type
Straight
Included Angle
140 to 142 Degrees
Series
Twister XD
Decimal Equivalent
0.6181 in