  • Mfr # 2XDSR2969A
  • Zoro # G1347012
Drill Bit Size
19/64 in
Flute Length
1.89 in
Shank Diameter
5/16 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
2XDSR2969A
Overall Length
3.58 in
Drill Bit Size
19/64 in
Flute Length
1.89 in
Shank Diameter
5/16 in
ALtima Coating
Included Angle
140 to 142 Degrees
Series
Twister XD
Shank Type
Straight
Decimal Equivalent
0.2969 in