  • Mfr # 2XDSR1968A
  • Zoro # G1373527
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Drill Bit Size
5 mm
Flute Length
38 mm
Shank Diameter
5 mm
Number of Flutes
2
Material - Machining
Carbide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
2XDSR1968A
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
80 mm
Drill Bit Size
5 mm
Flute Length
38 mm
Shank Diameter
5 mm
Details
Number of Flutes
2
Material - Machining
Carbide
Finish - Machining
ALtima Coating
Series
Twister XD
Decimal Equivalent
0.1968 in