  • Mfr # QS-WP36-5-IG-G
  • Zoro # G4430592
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Holds
(5) Bikes
Mounting
In-Ground
Width
39 in
Height
36 in
Color
Silver
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
QS-WP36-5-IG-G
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
39 in
Height
36 in
Usable Opening Width
10 3/4 in
Slot Width
10 3/4 in
Overall Width
39 in
Overall Length
39 in
Overall Height
36 in
Details
Item
Bike Rack
Holds
(5) Bikes
Mounting
In-Ground
Color
Silver
Material
Steel
Finish
Galvanized
Number of Bikes
5
Rack Style
Wave
Number of Open Slots
5
Capacity
Description
Bike Rack, Number of Bikes 5, Rack Style Wave, Finish Galvanized, Overall Height 36 in, Overall Length 39 in, Slot Width 10 3/4 in, Mounting Location In-Ground, Color Silver, Overall Width 39 in, Rack Material Steel