  • Mfr # P38-14M-115-SF
  • Zoro # G815716797
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Application
Bore Type
QD Bushed
Max. Bore (In.)
2.875 in
Width - Timing Belts
115 mm
Construction
Solid With Flanges
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
P38-14M-115-SF
Country of Origin
China
Dimensions
Width - Timing Belts
115 mm
Pitch Dia. - Timing Belt Pulleys
6.667 in
Outside Dia. - Timing Belt Pulleys
6.559 in
Details
Application
Bore Type
QD Bushed
Max. Bore (In.)
2.875 in