  • Mfr # 15T10/1320DL
  • Zoro # G511071756
Number of Teeth - Timing Belts
132
Width - Timing Belts
15 mm
Material
Thermoset Polyurethane
Core Cord
Zinked Steel
Banded Belt
Megapower;Timing Belt;Dual-Sided
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
15T10/1320DL
Width - Timing Belts
15 mm
Outside Length
1320 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
132
Material
Thermoset Polyurethane
Core Cord
Zinked Steel
Banded Belt
For Use With
General Industry
Temp. Range
-25 C to 80 C
V-Belt Section
T10
Pitch
10 mm