  • Mfr # 15T10/1610DL
  • Zoro # G811072156
Number of Teeth - Timing Belts
161
Width - Timing Belts
15 mm
Temp. Range
-25 C to 80 C
For Use With
General Industry
Outside Length
1610 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
15T10/1610DL
Width - Timing Belts
15 mm
Outside Length
1610 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
161
Temp. Range
-25 C to 80 C
For Use With
General Industry
Core Cord
Zinked Steel
V-Belt Section
T10
Material
Thermoset Polyurethane
Pitch
10 mm