  • Mfr # 33T10/1880DL
  • Zoro # G411071054
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
188
Width - Timing Belts
33 mm
Banded Belt
Megapower;Timing Belt;Dual-Sided
V-Belt Section
T10
Temp. Range
-25 C to 80 C
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
33T10/1880DL
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
33 mm
Outside Length
1880 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
188
Banded Belt
V-Belt Section
T10
Temp. Range
-25 C to 80 C
Core Cord
Zinked Steel
Standards
ISO 17396
Pitch
10 mm