  • Mfr # D2590-RPP14-83
  • Zoro # G011095658
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
V-Belt Type
Synchronous Belt;Dual Sided
V-Belt Section
14RPP
Outside Length
2590 mm
Top Width
83 mm
Material
Chloroprene
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
D2590-RPP14-83
Country of Origin
Spain
Dimensions
Outside Length
2590 mm
Top Width
83 mm
Pitch Length
14 mm
Thickness
9.7 mm