  • Mfr # 140AT5/1050
  • Zoro # G311072212
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
210
Width - Timing Belts
140 mm
Pitch
5 mm
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
V-Belt Section
AT5
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
140AT5/1050
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
140 mm
Outside Length
1050 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
210
Pitch
5 mm