  • Mfr # 14AT10/1250
  • Zoro # G011069970
/ea
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
125
Width - Timing Belts
14 mm
Standards
ISO 17396
Material
Thermoset Polyurethane
Core Cord
Zinked Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
14AT10/1250
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
14 mm
Outside Length
1250 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
125
Standards
ISO 17396
Material
Thermoset Polyurethane
Core Cord
Zinked Steel
V-Belt Section
AT10
Pitch
10 mm