  • Mfr # 168T10/1420
  • Zoro # G811072057
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
142
Width - Timing Belts
168 mm
Standards
ISO 17396
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
Pitch
10 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
168T10/1420
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
168 mm
Outside Length
1420 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
142
Standards
ISO 17396
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
Pitch
10 mm