  • Mfr # 168T10/1780
  • Zoro # G311071987
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
178
Width - Timing Belts
168 mm
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
V-Belt Section
T10
Pitch
10 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
168T10/1780
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
168 mm
Outside Length
1780 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
178
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
V-Belt Section
T10
Pitch
10 mm