  • Mfr # 190AT10/980
  • Zoro # G711080763
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
98
Width - Timing Belts
190 mm
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
For Use With
General Industry
Outside Length
980 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
190AT10/980
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
190 mm
Outside Length
980 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
98
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
For Use With
General Industry
Core Cord
Zinked Steel
Material
Thermoset Polyurethane
V-Belt Section
AT10
Temp. Range
-25 C to 80 C
Pitch
10 mm