  • Mfr # 200T10/1250
  • Zoro # G111071941
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
125
Width - Timing Belts
200 mm
V-Belt Section
T10
For Use With
General Industry
Temp. Range
-25 C to 80 C
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
200T10/1250
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
200 mm
Outside Length
1250 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
125
V-Belt Section
T10
For Use With
General Industry
Temp. Range
-25 C to 80 C
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
Standards
ISO 17396
Core Cord
Zinked Steel
Material
Thermoset Polyurethane
Pitch
10 mm