  • Mfr # 20AT10/1360
  • Zoro # G611079782
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
136
Width - Timing Belts
20 mm
Material
Thermoset Polyurethane
Pitch
10 mm
Temp. Range
-25 C to 80 C
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
20AT10/1360
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
20 mm
Outside Length
1360 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
136
Material
Thermoset Polyurethane
Pitch
10 mm