  • Mfr # 228T10/1960
  • Zoro # G311073882
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
196
Width - Timing Belts
228 mm
Pitch
10 mm
Standards
ISO 17396
Material
Thermoset Polyurethane
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
228T10/1960
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
228 mm
Outside Length
1960 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
196
Pitch
10 mm