  • Mfr # 25AT10/1800
  • Zoro # G311077910
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
180
Width - Timing Belts
25 mm
Temp. Range
-25 C to 80 C
For Use With
General Industry
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
25AT10/1800
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
25 mm
Outside Length
1800 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
180
Temp. Range
-25 C to 80 C
For Use With
General Industry
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
Core Cord
Zinked Steel
Standards
ISO 17396
Pitch
10 mm