  • Mfr # 30AT10/1250
  • Zoro # G911069971
Number of Teeth - Timing Belts
125
Width - Timing Belts
30 mm
Core Cord
Zinked Steel
V-Belt Section
AT10
Material
Thermoset Polyurethane
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
30AT10/1250
Width - Timing Belts
30 mm
Outside Length
1250 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
125
Core Cord
Zinked Steel
V-Belt Section
AT10
Material
Thermoset Polyurethane
Pitch
10 mm