  • Mfr # 32AT10/1100
  • Zoro # G811072774
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
110
Width - Timing Belts
32 mm
For Use With
General Industry
Standards
ISO 17396
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
32AT10/1100
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
32 mm
Outside Length
1100 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
110
For Use With
General Industry
Standards
ISO 17396
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
Pitch
10 mm