  • Mfr # 42AT10/1150
  • Zoro # G111093042
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
115
Width - Timing Belts
42 mm
Core Cord
Zinked Steel
V-Belt Section
AT10
Pitch
10 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
42AT10/1150
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
42 mm
Outside Length
1150 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
115
Core Cord
Zinked Steel
V-Belt Section
AT10
Pitch
10 mm