  • Mfr # 50AT10/1420
  • Zoro # G611096086
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
142
Width - Timing Belts
50 mm
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
For Use With
General Industry
Standards
ISO 17396
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50AT10/1420
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
50 mm
Outside Length
1420 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
142
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
For Use With
General Industry
Standards
ISO 17396
Pitch
10 mm