  • Mfr # 66AT10/1400
  • Zoro # G911082697
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
140
Width - Timing Belts
66 mm
V-Belt Section
AT10
Core Cord
Zinked Steel
Pitch
10 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
66AT10/1400
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
66 mm
Outside Length
1400 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
140
V-Belt Section
AT10
Core Cord
Zinked Steel
Pitch
10 mm