  • Mfr # 70AT10/1600
  • Zoro # G111084736
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
160
Width - Timing Belts
70 mm
Pitch
10 mm
Temp. Range
-25 C to 80 C
Outside Length
1600 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
70AT10/1600
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
70 mm
Outside Length
1600 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
160
Pitch
10 mm