  • Mfr # 2840TTM8M36
  • Zoro # G311089258
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
V-Belt Type
TTM8
V-Belt Section
TTM8M
Outside Length
2840 mm
Top Width
36 mm
Material
Carbon
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
2840TTM8M36
Country of Origin
Spain
Dimensions
Outside Length
2840 mm
Top Width
36 mm
Pitch Length
8 mm