  • Mfr # 2450-14MS-42
  • Zoro # G211088948
175
Width - Timing Belts
42 mm
Standards
ARPM IP-27;ISO 13050
V-Belt Section
14MS
Temp. Range
to
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
2450-14MS-42
Country of Origin
Spain
Dimensions
Width - Timing Belts
42 mm
Outside Length
2450 mm
Standards
ARPM IP-27;ISO 13050
V-Belt Section
14MS
Temp. Range
to
Banded Belt
Material
Fiber Loaded Nitrile
Pitch
14 mm