  • Mfr # 1792-8MS-127
  • Zoro # G111088925
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
224
Width - Timing Belts
127 mm
Temp. Range
to
Standards
ARPM IP-27;ISO 13050
Pitch
8 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
1792-8MS-127
Country of Origin
Spain
Dimensions
Width - Timing Belts
127 mm
Outside Length
1792 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
224
Temp. Range
to
Standards
ARPM IP-27;ISO 13050
Pitch
8 mm