  • Zoro # G811096053
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
120
Width - Timing Belts
70 mm
Temp. Range
-25 C to 80 C
Material
Thermoset Polyurethane
Banded Belt
Timing Belt
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
960-8M-70
Zoro #
G811096053
UPC #
Country of Origin
Spain
Dimensions
Width - Timing Belts
70 mm
Outside Length
960 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
120
Temp. Range
-25 C to 80 C
Material
Thermoset Polyurethane
Banded Belt
Timing Belt
Pitch
8 mm