  • Mfr # 120S8M1400
  • Zoro # G911080143
/ea
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
175
Width - Timing Belts
12 mm
Temp. Range
-25 C to 80 C
Pitch
8 mm
Standards
ARPM;ISO
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
120S8M1400
Country of Origin
China
Dimensions
Width - Timing Belts
12 mm
Outside Length
1400 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
175
Temp. Range
-25 C to 80 C
Pitch
8 mm