  • Mfr # 600S8M1256
  • Zoro # G511085197
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
157
Width - Timing Belts
60 mm
Core Cord
Fiberglass
Standards
ARPM;ISO
Material
Rubber
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
600S8M1256
Country of Origin
China
Dimensions
Width - Timing Belts
60 mm
Outside Length
1256 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
157
Core Cord
Fiberglass
Standards
ARPM;ISO
Material
Rubber
Banded Belt
Timing Belt
Pitch
8 mm